למה כדאי להזמין צימרים ברגע האחרון

כאשר רוצים להזמין חופשה או אירוח בבית מלון או למשל בקתות עץ בצפון, המחשבה האינטואיטיבית אומרת להזמין מוקדם ככל האפשר ולהבטיח את המקום. כך כל מה שנותר לעשות הוא להתאזר בסבלנות ולהמתין שיגיע מועד החופשה. לעומת זאת, כיום יותר ויותר אנשים שמעוניינים לצאת לחופשה עושים בדיוק את ההיפך – ממתינים עד למועד בו הם מעוניינים לצאת לחופשה ומזמינים צימרים ברגע האחרון, כלומר לכל היותר ימים ספורים לפני מועד החופשה.

מה היתרון של צימרים ברגע האחרון?

כאשר מזמינים חופשה בסמוך למועד התחלתה אפשר ליהנות ממחיר מוזל, שכן אם הבעלים של צימרים רומנטיים לזוגות, למשל נשארים עם צימרים פנויים – הרי שעדיף להם להוזיל את המחיר באופן משמעותי וכך לסגור עסקה ולהביא לקוחות, מאשר שהצימר יישאר ריק וכך לא יביא לשום הכנסה כלל. אותו העיקרון תקף גם כאשר מדובר על צימרים למשפחות בצפון או בכל אזור אחר, ואנשים רבים מבינים כיום את היתרון הכלכלי שניתן להשיג בהמתנה לרגע האחרון לפני היציאה לחופשה.
כיום ניתן להזמין ברגע האחרון כל סוג של חדר אירוח או צימר, גם אם מדובר על צימרים למשפחות בצפון, בדרום ואפילו באזור מרכז הארץ. העיקרון ידוע, מוכר וברור שכל הצדדים מרוויחים מכך – גם בעלי הצימר שלא יפסיד הכנסה והנופשים – שזוכים לשלם מחיר אטרקטיבי מאד תמורת צימרים רומנטיים לזוגות או כל סוג אחר של חדר אירוח שהשכילו להזמין ברגע האחרון, כלומר המתינו בסבלנות עד כמה ימים לפני היציאה לחופשה המיועדת.

מה החיסרון בהמתנה לרגע האחרון?

כאמור, ישנו יתרון גדול בהזמנת צימרים ברגע האחרון. יחד עם זאת – יש חיסרון, או בעצם סיכון לא קטן בכך והוא – שבתקופות עמוסות או מבוקשות – עלולים הנופשים למצוא את עצמם ללא שום צימר משום סוג ובכך בעצם עלולה לא לצאת לפועל כלל החופשה שלה הם כה חיכו וציפו. כאשר מדובר למשל על בקתות עץ בצפון, שעשויות להתאים במיוחד לחופשה רומנטית, זוגית ואינטימית – לא מומלץ להמתין לרגע האחרון אלא לתפוס מראש את המקומות הפנויים ובכך להבטיח את החופשה.
ישנם סוגים של צימרים וחדרי אירוח שאפשר ואפילו כדאי בהם לקחת את הסיכון של המתנה קרוב ככל האפשר למועד הנופש, אך כאשר מדובר בצימרים זוגיים, מבוקשים ויוקרתיים – עלולים צימרים אלה להיתפס מהר יותר מאחרים ואז הנופשים ימצאו את עצמם לפתע קרחים מכאן ומכאן – ללא שום אפשרות של הזמנת נופש. הזמנה של צימרים ברגע האחרון מתאימה לצימרים משפחתיים או כאלה שאינם נחשבים למפוארים או למבוקשים במיוחד.
אין ספק שאין כאן תשובה חד משמעית. ישנן תקופות לאורך השנה שבהן כדאי להמתין ולנסות להזמין צימרים ברגע האחרון וישנן תקופות שלא כדאי לעשות זאת. מי שלא משנה לו מתי לצאת לחופשה ואין לו תקופה מועדפת יכול לנסות את מזלו ולהחליט מה לעשות במידה והוא לא מצליח להשיג מקום ברגע האחרון או שהצימרים הפנויים אינם מוצאים חן בעיניו. יחד עם זאת – מי ששיקולים שונים משפיעים על עיתוי היציאה שלו לחופשה לא יכול להסתכן ומומלץ לו להזמין מראש חדר אירוח במחיר טוב ופשוט להמתין עד שיגיע הזמן לצאת לחופשה עם בני משפחתו, לנקות את הראש, להתאוורר ולשבור שגרה.

השארת תגובה