חופשה משפחתית היא חופשה מיוחדת במינה. הורים, אחים, בנים ובנות במגוון גילאים – כולם עוזבים הכל, שוכחים מהשגרה ונוסעים לבלות זמן משפחתי יחדיו. כיום ניתן למצוא הרבה מאד צימרים בצפון למשפחות שמהם ניתן לבחור את מקום הלינה המושלם. ישנם משפחות המשלבות כמה חדרי אירוח בחופשה אחת כדי לגוון ולחוות עוד ועוד. לעומתן ישנן משפחות שחשוב להן למצוא רק צימרים בצפון עם בריכה שיתאימו למבוגרים ולילדים ולא יהיה צורך לנסוע לבריכה במקום אחר.

איך לבחור צימרים בצפון למשפחות?

כאשר בודקים האם צימר מסוים מתאים להגדרה של צימרים בצפון למשפחות הכוונה היא שיש בצימר יותר ממיטה זוגית ויותר מחדר אחד, שיש בו גם אמבטיה וגם מקלחת לנוחיות כל האורחים, שיש גינה או חצר רחבות ידיים ששם יכולים הילדים לשחק, לרוץ ולהשתולל וכמובן שמוצעות שם אטרקציות המתאימות לילדים בכל מיני גילאים. הצימר יכול להיות ממוקם בסמוך לאתר מבוקש או אטרקציה, להציע הטבה או הנחה לאורחים או אפילו שיהיו בו אטרקציות בשטח הצימרים – רכיבה על סוסים, בירכה, גן שעשועים או מגלשות מים.

גם התקציב חשוב מאד כאשר רוצים להזמין צימר משפחתי בצפון ולכן כאשר מתכננים את החופשה אפשר לפסול מראש צימרים בצפון למשפחות אשר המחיר שלהם חורג מהתקציב שהועמד לטובת הנופש והאירוח. בהתחשב בצרכים של כל בני המשפחה אפשר להחליט אם בוחרים בצימר קיבוצי או צימר פרטי המהווה יחידת דיור בצמוד לבעליו, האם בוחרים להזמין גם ארוחת בוקר או ערב ואילו שירותים או אביזרים חשוב שיהיו בצימר – מטבחון מאובזר, עמדת מנגל או מגבות לשימוש בבריכה או במקלחת.

למי מתאימים צימרים למשפחות?

צימרים בצפון למשפחות מיועדים כאמור לילדים בכל הגילאים וגם לתינוקות. חשוב מאד לומר כבר בתחילת שיחת בירור הפרטים או ההזמנה שגם תינוק או תינוקת מצטרפים לאירוח על מנת שהבעלים של צימרים למשפחות יוכל להתארגן בהתאם ולשריין עבר אירוח זה את הצימר שיהיה בו הכי נוח עם לול או מיטת תינוק שתהיה צמודה למיטת ההורים. כאשר מזמינים צימרים בצפון עם בריכה כדאי לשאול האם ניתן לקחת את הלול החוצה כדי שהתינוק יוכל לשהות לצד הבריכה בנוחות עם בני משפחתו.

בעלי צימרים בצפון למשפחות יכינו מבעוד מועד בתוך הצימר חוברות צביעה או משחקים עבור הילדים ולעיתים אפילו משחקים שונים המתאימים למשחק ושעשוע מחוץ לצימר – צינור להתזת מים, כדור, שער או סל. כך יוכלו הילדים ליהנות ולהעביר את הזמן בנעימים קרוב להורים וההורים יוכלו באותו הזמן לנוח או לשבת ברוגע בסמוך. בנוסף, ניתן לבדוק האם בעלי הצימר מציעים פעילויות שונות המתאימות לילדים – כמו חיזיון אורקולי, ביקור בלול או ברפת, מופע או הצגה או כל פעילות אחרת המתאימה לילדים בכל הגילאים.

חופשה משפחתית היא הזדמנות נהדרת לזמן איכות של כל האחים והילדים עם ההורים ועם עצמם. צימר משפחתי בצפון יאפשר לכולם להיות עם כולם וגם לכל אחד למצוא את הפינה השקטה שלו כדי לנוח, להירגע, לשבור שגרה וכמובן להיטען בכוחות מחודשים לקראת החזרה הביתה לאחר החופשה. כדאי מאד לכל המשתתפים לנצל את זמן החופשה כדי להתכונן לשגרה שתגיע אחריה וליצור זיכרונות וחוויות נעימים ביחד שיישארו כמזכרת משפחתית למשך זמן רב. כאשר יהיה קשה או מאתגר אפשר יהיה לדמיין את הכיף והחוויות מהחופשה וכך להירגע ולהעלות חיוך על הפנים.

השארת תגובה