צימרים בגליל העליון

מכיוון שיש הרבה מאד צימרים בגליל העליון חשוב לדעת איך כדאי להבדיל בין כולם ואיך לבחור את הצימר שיתאים לסוג החופשה המבוקש. ישנם צימרים המתאימים אך ורק למשפחות עם ילדים, ישנם צימרים המוגדרים בתור צימרים לזוגות ויש צימרים כחלק מאירוח קיבוצי. בתי מלון לא נחשבים כצימרים בעיקר בשל היותם בניינים רבי קומות. כאשר מדובר על צימר הכוונה היא בדרך כלל למבנה חד קומתי צמוד קרקע והשירותים שניתנים בצימר זה או אחר יהיו מותאמים לקהל היעד שלו מתאים הצימר.

חלק מהצימרים הם בעצם בקתות עץ בצפון, אשר משרות אווירה של כפר, של בית קטן הבנוי בלב היער וזו בדרך כלל האווירה שבה חפצים אלה שיוצאים לחופשה ורוצים להתנתק מהשגרה, ממקום העבודה, מהיישוב שבו הם גרים ולמשך זמן החופשה לשנות לחלוטין את האווירה שאליה רגילים כולם. כאשר רוצים לחפש צימרים בגליל העליון אפשר לחפש על פי המיקום הגיאוגרפי ואפשר לנסות לפנות אל המנהלים והבעלים של רומנטיכאן – מתחם צימרים ביישוב כורזים.

איך בוחרים מתוך צימרים בגליל העליון?

הדבר הראשון שחשוב מאד לברר בכל צימר שאליו פונים ומבררים פרטים בנוגע אליו – הוא הרכב המשתתפים. הבעלים של צימרים לזוגות לא יסכימו לקבל משפחות עם ילדים על מנת שלא לפגוע באווירה השקטה שבה בוחרים זוגות בבואם לחופשה זוגית רומנטית ואינטימית. ישנם מתחמי צימרים כמו רומנטיכאן המציעים גם צימרים המתאימים לזוגות (כמו למשל בקתות עץ בצפון) וגם צימרים המתאימים למשפחות עם ילדים בגילאים שונים. כך המתחם עשוי להתאים לסוגים שונים של חופשות וכל אוכלוסיות היעד יכולות ליהנות מהצימרים במקום.

כאשר צריך להחליט ולבחור מתוך רשימה של צימרים בגליל העליון צריך לבדוק מה התמונה שמקבלים בכל צימר בתמורה למחיר – ארוחות, מגבות, בריכת שחייה פרטית הצמודה לצימר, ג'קוזי צמוד הפונה אל נוף יפה, בקבוק יין, סלסלת פירות או כלי מטבח. חשוב גם לקחת בחשבון את עונת השנה שבה מתכוונים לנסוע לנופש, מפני שצימר עם בריכה צמודה אינו רלוונטי בעונת החורף וצימר עם ג'קוזי רומנטי הפונה אל נוף מרהיב אינו מתאים לחופשה משפחתית שיהיו בה גם ילדים קטנים.

הבדלים מהותיים בין צימרים שונים

צימרים בגליל העליון עשויים להיות כאלה המתאימים גם למשפחות עם ילדים, גם לזוגות בחופשה רומנטית ואפילו לאורחים הקשורים זה לזה דרך תחום עסקי כלשהו. כל בעל צימר פונה אל קהל יעד מסוים ועשוי להציע התאמות שונות על מנת שהצימר שברשותו יתאים גם לאורחים אחרים. ישנם צימרים רבים המוגדרים בתור נגישים ולכן מתאימים לאורחים בעלי צרכים מיוחדים וכך בעצם הם באמת פונים אל כל הקהל הרחב ואין שום סוג של אוכלוסייה שלא יכולה להגיע לנפוש וליהנות.

חשוב מאד שאנשים יידעו שצימרים בגליל העליון תמיד יהיו במרחק נסיעה קצר או סביר מאתרים שכדאי לבקר בהם או אטרקציה שכדאי להגיע אליהן, בעיקר עם ילדים או בני נוער בגילאים שונים. יש הרבה מאד מה לעשות והיכן לבקר ואם כבר יוצאים לחופשה לא כדאי לפספס שום דבר. אפשר להחליט על אזור מסוים שבו מטיילים וכך קל יותר למצוא ולהזמין צימר באזור זה. כך הטיולים והביקורים יהיו בקרבת מקום ולא תידרשנה נסיעות ארוכות שתבזבזנה זמן וכוחות מיותרים בחופשה שכולם כל כך ציפו לה.

השארת תגובה